Safarireis Botswana & Zuid-Afrika – B8
Fly-drive B8 – Een mooie safarireis door Botswana, Zuid-Afrika en klein stukje Namibië met veel wild en bijzondere landschappen. Onderweg ontdekt u onder andere de Kalahari, het Chobe Game Reserve, de Victoria Watervallen, de Makgadikgadi Pannen en een dagexcursie naar de prachtige Okavango Delta. Uiteraard passen wij deze reis graag aan uw persoonlijke wensen aan, zodat uw avontuur helemaal op maat is.
Inclusief excursies en transfers – Botswana & Vic Falls!
Reisexpert: Simon Brokke
GEEN campers en/of daktent reizen.
v/a €2786,- per persoon
18 dagen
Prijzen zijn indicatief* en gebaseerd op 2 personen die samen reizen incl. accommodatie, huurauto, 24/7 lokale back up en per accommodatie een routekaartje. Afhangende van seizoen, type huurauto, excursies en overnachtingsniveau!
*Maatwerk is kosteloos en indien gewenst inclusief internationale vluchten.
Reisschema
Komt u laat in de avond aan met KLM? Dan verblijft u in een comfortabel hotel op loopafstand van de aankomsthal. Arriveert u overdag, dan regelen wij een overnachting op een prettige locatie op redelijke afstand van de luchthaven, zodat u rustig kunt bijkomen van uw nachtvlucht.
Deze reis of liever uw eigen route? Wij zijn gespecialiseerd in het aanpassen en volledig op maat maken van uw reis – precies zoals u het wilt!
Uw reis word om de kilometers te overbruggen onderbroken in Jwaneng (een typisch mijndorp) of iets verder op in het gehucht Kang.
Om uw reis te onderbreken en de te rijden kilometers meer aangenaam te maken is een overnachting in dit leuke Kalahari dorp een aanrader. Ghanzi is een mengeling van westers en Afrika cultuur en dient als hoofddorp en inkoop centrum voor de mensen van de omgeving vooral de vele boeren. U komt hier niet alleen Bosjesmensen tegen maar ook verre afstammelingen van Nederlandse zendelingen.
U vertrekt vroeg om naar de “Okavango” dorp maun te reizen. De wegen naar en van Maun zijn vaak minder goed en u dient echt rekening te houden met uw reistijd. Vanuit Maun zijn er meerdere excursies en/of mooi korte vluchten te maken om zo de Okavango Delta te verkennen.
Let op:- gezien het groot aanbod stemmen wij hier samen met u af welke voor u het meest geschikte toevoeging aan uw reis is en/of u hier wat langer moet overnachten.
INVLIEGEN? - Het is hier ook mogelijk de Okavango Delta in te vliegen. Voor het laatst genoemde is vooral de tijd van het jaar bepalend hoe kostbaar dit word!
De reis gaat verder naar de Caprivi. Bagani is een klein nederzetting in het noordoosten van Namibië aan de begin van de Caprivi. Het stadje ligt aan de oevers van de Okavango-rivier, een belangrijke waterbron voor de regio. Het weelderige groen en de serene rivier creëren een schilderachtig landschap dat perfect is voor natuurliefhebbers. In Bwabwata National Park wordt Susuwe Triangle, vanwege zijn vele wilde dieren, ook wel de Golden Triangle genoemd. Het is bovendien de perfecte locatie voor een sundowner of sundownercruise op de Okavangorivier.
Kasane is de beste plaats in Botswana om op safari te gaan! Na aankomst geniet u eerst van de heerlijke tropische avond om even te relaxen voor u de volgende ochtend vroeg op safari gaat. Er staan hier meestal 2 safaris op de programma. 1) een land safari met jeep de Chobe park in en 2) een boot safari op de Chobe rivier waar u waarschijnlijk olifanten in de water zal zien spelen. 's Avonds kunt u heerlijk relaxen en van de zwoele Afrika nacht genieten op uw veranda of een wandeling maken.
Na ontbijt word u bij de accommodatie opgehaald en naar de Botswana-Zimbabwe grens gebracht. Hier word u geholpen de grens over te steken en aan de andere kant staat de opvang en vervoer naar Victoria Falls voor u klaar. De korte rit van 70 km duurt in de regel rond een uur (afhangende van hoeveel grootwild maar vooral olifanten de verkeer onderweg ophouden). Bij Victoria Falls aangekomen kunt u de watervallen bezoeken, rondneuzen in het leuke dorpje met al zijn winkeltjes en markten of gewoon als een ontdekkingsreizigers van weleer op de grote veranda van de Vic Falls hotel een echte Engelse high tea bestellen.
Het drukke dorp Nata is een wirwar van stoffige straatjes, benzine stations en informele winkeltjes. Verder ligt het precies op het punt waar de drukke weg vanaf Francistown naar Maun en Kasane. Ook op ongeveer 25 km rijden ligt de Nata Bird Sanctuary en een ideale plaats om de indrukwekkende Makgadikgadi Pannen te bekijken! Meer dan geschikt als tussenstop en om even lekker te relaxen. Overnachting hier is altijd buiten het dorp en daarom rustig in het natuur gelegen.
Let op: Vanwege beperkte beschikbaarheid van bettrouwbare overnachting kan het worden afgewisseld met Gweta (Ntwetwe Pannen)
Om uw reis te onderbreken en te rijden kilometers beter behapbaar te maken is een overnachting in Palapye een goede plaats om de reis te onderbreken. Een drukke dorp strategisch gelegen is dit niet een toeristische trekpleister maar prima om even bij te komen. Vanaf hier is de grens met Zuid-Afrika ongeveer 1,5 uur rijden. Vertrek op tijd en neem de tijd om de grens over te steken.
Marakele NP is een prachtig, maar behoorlijk ruige park dat zich bevindt in het hart van de Waterberg Biosfeer. Hier vindt u niet alleen prachtige natuur, maar ook tal van bijzondere dieren, waaronder de Cape Vulture, die in gevaar verkeert.
Inclusief alle toegangsgelden CF (conservation fees). Op basis van "self-catering"
Een goeie plaats om even een nachtje bij te komen voor uw reis verder gaat. Indien u tijd heeft zijn er in Pretoria een aantal musea en historische monumenten die inzicht bieden in het verleden van het land. De stad heeft meer dan 50 parken en natuurreservaten, evenals talloze openbare tuinen. De stad bied ook veel geweldige restaurants, cafés en markten die traditionele Zuid-Afrikaanse gerechten serveren, evenals internationale gerechten.
Naarmate u dichter bij Johannesburg komt, wordt uw reis terug naar Johannesburg steeds drukker door de grotere snelwegen. De wegen zijn duidelijk aangegeven en het is doorgaans geen probleem om door te rijden, behalve in het spitsuur, wanneer je mogelijk in een file terechtkomt, dus houd daar rekening mee. De afstand varieert afhankelijk van de exacte route, vertrektijd en dag, en ligt ongeveer tussen de 3,5 en 5 uur. Bij uw aankomst op de luchthaven heeft u de mogelijkheid om de auto in te leveren en in te checken voor uw vlucht.
Bij thuiskomst kunt u heerlijk nagenieten van uw rondreis en weer rustig in de gewone routine stappen.
NB - Neem gerust telefonisch contact met ons op als u vragen heeft over deze rondreis. Deze reisvoorbeeld is gebaseerd op meer dan 20 jaar ervaring en de feedback van onze klanten, evenals de reiservaringen van onze medewerkers. Onze reizen worden doorgaans zonder bijkomende kosten afgestemd op uw specifieke reisbehoeften.
Legenda: B&B = Logies en ontbijt, HP = Halfpension, VP = Volpension, NP = Nat Park, SC = Self
catering (bed alleen + eigen kook gerieven) CF = conservation fees (toegangsgelden), GD = Game drive
(Safari rit). Type verblijf – Guesthouse, lodge, luxe safari tent (geen daktent of campers), kleine hotels
zoals boutique hotels/lodges, etc. Standaard gemiddeld 4 ster.

Highlights
Chobe National Park, Victoria Falls, Makgadikgadi pannen en een bezoek aan de Okavango Delta
Klaar voor uw droomreis?
Laat ons een onvergetelijke rondreis op maat voor u creëren. Ontdek dit geweldige deel van Afrika, ontdek Lekkerbly (Lekker bly = goed verblijven in Afrikaans)!






