Rondreis prachtig en uitgestrekt Namibië – N19
Fly-drive reis N19 – Een prachtige overzichtsreis langs de bekendste hoogtepunten van dit indrukwekkende land. Reis door uitgestrekte woestijnlandschappen, langs de koele kustlijn en de beroemde Skelettenkust, en bezoek één van Afrika’s beste wildparken. We passen deze reis graag aan naar uw persoonlijke wensen!
Uiteraard passen wij deze reis graag aan uw persoonlijke wensen aan, zodat uw avontuur helemaal op maat is.
Reisexpert: Simon Brokke
GEEN campers en/of daktent reizen.
v/a €4189,- per persoon
18 dagen
Reisschema
Na aankomst op de luchthaven van Windhoek haalt u uw huurauto op. De stad ligt op ongeveer 40 kilometer rijden van de luchthaven. Om even bij te komen van de lange vlucht, overnacht u in of net buiten Windhoek voordat u verder reist naar uw volgende bestemming.
Komt u met een vroege vlucht aan? Dan is het ook mogelijk om direct door te rijden, waardoor u de reis met één dag kunt inkorten of op een andere plek juist een extra nacht kunt toevoegen.
Deze reis of liever uw eigen route? Wij zijn gespecialiseerd in het aanpassen van routes op maat en denken graag met u mee om uw ideale reis samen te stellen!
Als introductie van de mooie Kalahari is de omgeving van Mariental een ideale punt om een reis te beginnen of eindigen. Net buiten Mariental richting oosten ligt de grens van de Kalahari. Wanneer je vanuit het westen deze regio binnenrijdt, is de overgang van het harde Karoo-achtige landschap naar de zachte rode duinen van de Kalahari duidelijk zichtbaar. In de omgeving van Mariental zijn er diverse uitstekende accommodaties te vinden. Relax langs de zwembad of boek een activiteit en ga op een ontdekkingstocht in de schitterende rode duinen en geniet 's avonds na zonsondergang heerlijk van het buiten dineren in de koele nacht, onder de heldere sterrenhemel van Afrika.
In de uiterste zuiden van Namibië ligt het één op na grootste canyon in de wereld. Na het verlaten van de grote weg is het hier mogelijk woestijndieren zoals Gemsbokken tegen te komen. Bij uw accommodatie aangekomen kunt u gewoon genieten van dit heerlijk woestijn klimaat en omgeving. Neem hier de tijd om de indrukwekkende Fish River Canyon en omgeving te bezoeken, foto's te maken en te genieten van de afgelegen uitgestrektheid van dit op één na grootste canyon in de wereld.
Vandaag gaat u naar Aus. Tijdens je reis kun je genieten van de prachtige landschappen en de uitgestrekte natuur. Het kleine dorpje Aus bevindt zich op het hoogland boven de Namib-woestijn en is een uitstekende plek om uw reis tussen de Visrivier Canyon en Sossusvlei te onderbreken. Vanaf hier is het een relatieve korte rit naar Luderitz aan de kust en natuurlijk het spookdorp Kolmanskop, dat een oud mijndorp is.
U heeft de mogelijkheid om de openluchtmuseum bij Kolmanskop te verkennen onder begeleiding van een gids of zelf door het gebied te wandelen. Na Kolmanskop heeft u de mogelijkheid om in Luderitz koffie te drinken of te lunchen, voordat u weer terug naar Aus rijdt, langs de mooiste weg van Namibië. In de buurt van Aus is het ook mogelijk wilde paarden in de woestijn tegen te komen!
Uw reis leidt u nu naar de meest beroemde attractie van Namibië, namelijk Sossusvlei. Dit bijzondere natuur fenomeen wordt gekenmerkt door de uitgestrekte rode duinen die het omringen en is een grote, witte zout- en kleipan die het hele jaar door een uitstekende plek is. In dit gebied zijn de duinen de hoogste ter wereld, met een hoogte van bijna 400 meter. Fotograven hebben de mogelijkheid om prachtige beelden te creëren in het unieke ochtend licht. Hoewel de omstandigheden in het gebied woestijnachtig zijn, zijn er veel planten en dieren te ontdekken die zich hebben aangepast om te kunnen overleven. Alle attracties rondom Sossusvlei zijn eenvoudig te bereiken, omdat alles, behalve de laatste 5 kilometer van de 65 kilometer lange route naar de vlei, is geasfalteerd. Shuttles bieden toegang tot de laatste 5 kilometer. Wij raden u af om zelf dit laatste stuk te rijden (zelfs als u een 4x4 heeft), tenzij u gegarandeerd vast wilt komen te zitten.
De reis gaat nu vanuit de hete stoffige woestijn naar de doorgaans koele Swakopmund. Swakopmund is een bruisende kustplaats aan de Atlantische kust van de Namib woestijn. Bij tal van oude woningen en overheidsgebouwen kun je de kenmerkende Duitse bouwstijl zien, samen met levendige kleuren. Van Swakopmund (en Walvis Bay, 34 km verderop), zijn er verschillende leuke activiteiten beschikbaar, waaronder: de Living Desert Tour, Welwitschia drive & Moon Landscape (zelfrijden), een catamaranexcursie en een 4×4 tocht door de woestijn bij Sandwich Harbour. Je kunt er ook kajakken tussen de zeehonden of gewoon een wandeling over de boulevard maken. Er is dus voldoende leuks om te kiezen!
De reis vervolgt zich richting Damaraland. Palmwag is een beetje uit de weg gelegen tussenstop tussen Etosha en Swakopmund, maar het is absoluut de moeite waard om te bezoeken. Het rijden op het soutpad, een weg die van zout is gemaakt, langs de kust van het Skeleton Coast National Park is al een unieke ervaring. Bij aankomst in het park moet u eerst intekenen voordat u verder kunt rijden door dit elegante en indrukwekkende landschap van de woestijnkust. Let op: onderweg tussen het Springbokwasser hek en de kust zult u verschillende Welwitschia mirabilis tegenkomen! Dit type plant kan meer dan 2000 jaar oud worden. Bij Palmwag kunt u heerlijk ontspannen na een lange reisdag en genieten van deze prachtige omgeving.
Bij Palmwag heeft u de mogelijkheid om te genieten van het woestijnlandschap en de oase, te ontspannen bij het zwembad, of deel te nemen aan een safaririt op zoek naar de bijzondere dieren en schitterende woestijnlandschappen die u hier kunt ontdekken. Met wat geluk komt u de beroemde woestijnolifanten en/of neushoorns tegen!
Overnacht in de schaduw van één van de meest opmerkelijke rotsformaties van Namibië. Gelegen in een uitgestrekt landschap met plateau bergen is dit een mooi punt om even te genieten op weg naar of van Etosha.
De route gaat nu richting Etosha National Park. In het dorpje Outjo kunt u tanken, even koffie drinken en souvenirs kopen. Ook net voor het park bij de Anderson hek is er een benzine station met supermarkt waar u kunt tanken aangezien er in het park doorgaans geen brandstof beschikbaar is. In het park overnachten is mogelijk maar er zijn gelukkig genoeg hele goede locaties net buiten de hekken van het park. Hoewel het zelf rijden door het park de manier is om Etosha te ontdekken is het ook mogelijk ter plaatsen of vooraf een paar uur durende game drive (safari rit) in een open voertuig met een ranger te regelen.
Let op: Bij de alle hoofdkampen kunt u een mooie boekje met een kaart en informatie of de flora en fauna kopen met daar in o.a. alle achterwegen en waterpoelen. Zo kunt u een mooie route uitstippelen om zelf te verkennen.
Exclusief: Toegangsgelden zijn helaas uitsluitend plaatselijk te voldoen..
Uw reis vervolgd nu richting het indrukwekkende Waterberg Plateau. Een ideale punt om een reis door Namibië te beginnen of eindigen. Er zijn hier afhankelijk van uw wensen verschillende leuke overnachtingen van gewoon gezellig tot erg luxe!
Het laatste gedeelte van deze reis gaat naar Windhoek. Afhankelijk van de tijd waarop uw vlucht vertrekt, kunt u ofwel net na het ontbijt vertrekken of eerst even ontspannen en vervolgens naar de luchthaven gaan. Op de vliegveld handig u uw auto in en loopt u de korte stukje naar de incheckbalie.
Bij thuiskomst kunt u heerlijk nagenieten van uw rondreis en weer rustig in de gewone routine stappen.
NB - Neem gerust telefonisch contact met ons op als u vragen heeft over deze rondreis. Deze reisvoorbeeld is gebaseerd op meer dan 20 jaar ervaring en de feedback van onze klanten, evenals de reiservaringen van onze medewerkers. Onze reizen worden doorgaans zonder bijkomende kosten afgestemd op uw specifieke reisbehoeften.
Legenda: B&B = Logies en ontbijt, HP = Halfpension, VP = Volpension, NP = Nat Park, SC = Self
catering (bed alleen + eigen kook gerieven) CF = conservation fees (toegangsgelden), GD = Game drive
(Safari rit). Type verblijf – Guesthouse, lodge, luxe safari tent (geen daktent of campers), kleine hotels
zoals boutique hotels/lodges, etc. Standaard gemiddeld 4 ster.

Prijzen zijn indicatief* en gebaseerd op 2 personen die samen
reizen incl. vluchten, accommodatie, huurauto met GPS,
accommodatie route beschrijving en 24/7 back up ter plaatsen!
*afhangende van seizoen, vluchtprijzen, excursies en
overnachtingsniveau!
Route kan ook in omgekeerde richting!
Highlights
de Kalahari, Visrivier Canyon, Namib Naukluft & Sossusvlei, Dorob National Park, Swakopmund, skeletten kust, Kaokaland, Vingerklip en Etosha.






